Пілінг або чистка обличчя: що краще, вибір за типом шкіри, поради косметологів


Опубликованно 11.01.2019 00:16

Пілінг або чистка обличчя: що краще, вибір за типом шкіри, поради косметологів

Будь-яка людина бажає, щоб його шкіра виглядала як можна краще і свіжіше. Для того щоб домогтися позитивного ефекту, необхідно регулярно робити косметичні процедури, дія яких спрямована на очищення пір і підтримання стану молодості шкіри обличчя. Як відомо, з зазначених процедур найбільш поширеними є процедури чищення і всілякі пілінги. Чому варто віддати перевагу? Що краще: пілінг або чищення особи? Розглянемо це далі, провівши порівняльний аналіз за різними показниками. Основний механізм

Перш ніж вникати в особливості проведення кожної з двох процедур, необхідно визначити чіткі поняття: що таке пілінг і що таке чищення особи.

Розглядаючи особливості основних механізмів процедур, слід відзначити те, що чистка обличчя передбачає здійснення певного комплексу дій, спрямованих на те, щоб видалити бруд і секрет з пор. Робиться це за допомогою пальців або спеціальної апаратури. Основна особливість цієї косметичної процедури полягає в тому, що перед її проведенням необхідно добре розпарити шкіру.

Що стосується пілінгу, то під час його проведення знімається частина поверхневого шару шкіри. В результаті таких дій відбувається травмування клітин, які згодом регенеруються і, як наслідок, освежаются. Будь пілінг проводиться під впливом на верхній шар епідермісу слабкого розчину кислоти. Глибина впливу

Пілінг або чистка обличчя: що краще? У відгуках косметологів нерідко йдеться про те, що ще одна істотна відмінність між процедурами криється в глибині їх впливу на шкіру.

Говорячи про чищення, варто відзначити те, що будь-який її вид (ручна, ультразвукова, вакуумна) передбачає вчинення маніпуляцій, що зачіпають виключно верхній шар шкіри. Що стосується пілінгу, то він має такий же ефект, але при використанні сильнокислотных препаратів під вплив потрапляють і більш глибокі шари. Косметологи відзначають, що при вчиненні середнього і глибокого пілінгу відбувається не тільки очищення шкіри і видалення її відмерлих частинок, але й активізація процесу регенерації. Оптимальний курс проведення таких процедур складається всього лише з трьох візитів до косметолога, з перервою в один місяць між ними.

Чистка обличчя

Деякі представниці прекрасної статі всерйоз замислюються над тим, чи потрібно робити чистку особи перед пілінгом. Так, ця процедура виявиться дуже корисною, так як завдяки їй шкіра обличчя буде повністю очищеної від сальних відкладень і чорних точок, завдяки чому косметичний компонент, що роз'їдає омертвілі частинки, буде набагато глибше проникати всередину верхньої частини епідермісу і, як наслідок, ефективніше впливати на неї.

Пілінг або чистка обличчя - що краще? У відгуках, залишених косметологами, йдеться про те, що це дві самостійні процедури, які здатні дуже добре доповнювати один одного. Істотною перевагою чищення є те, що вона, на відміну від пілінгу, може бути виконана навіть в підлітковому віці. Проводити її можна декількома методиками, так як на практиці розрізняють такі види розглянутої процедури: мануальна; гальванічна (дезинкрустация); вакуумна; механічна; ультразвукова.

Говорячи про мануальної чищенні, варто відзначити, що вона проводиться виключно з допомогою рук, без використання яких-небудь додаткових інструментів. Перед проведенням процедури косметолог повинен надіти рукавички, простерилізувати руки (у деяких салонах майстри обмотують пальці бинтами). Перед проведенням процедури шкіру обличчя треба розпарити - це допоможе набагато швидше вирішити проблему.

Що вибрати: пілінг або чистку обличчя, якщо треба усунути глибокі сальні пробки? Фахівці в області косметології відзначають, що при такій проблемі відмінно допомагає проведення процедури механічного чищення особи. Її проведення відбувається з використанням підручних інструментів, у ролі яких можуть виступати петлі, голка Відаля і ложечка Уно. Будь-який з цих інструментів має бути стерильним.

Ультразвукова та вакуумна чистка - це процедури, які можуть бути проведені тільки з використанням спеціальної апаратури. При вакуумної чистки відбувається витягування сальних пробок, а також комедонов і чорних крапок. Вакуумна чистка обличчя або пілінг - що вибрати? При відповіді на такі питання пацієнти косметологів найчастіше рекомендують зупинитися саме на чистці, зробленої за допомогою вакууму, так як процес її проведення є майже безболісним, а після нього майже не залишається слідів. У деяких випадках дана методика доповнюється мануальними маніпуляціями.

Що краще: пілінг або ультразвукова чистка обличчя? Косметологи не рекомендують вибирати між цими двома процедурами, а виробляти їх разом. Те ж саме стосується і гальванічної чистки, яка виробляється під впливом лужних розчинів і струму.

Види пілінгу

Розібравшись в основних особливостях пілінгу і чищення особи, різниця між якими особливо добре видно, необхідно розглянути, які види пілінгу та чистки для особи існують.

Пілінг - це процедура, вироблена над шкірою шляхом механічної або ручного шліфування. Даний процес може бути механічним, хімічним і фізичним. Розглянемо кожен з них більш детально

При здійсненні механічного пілінгу верхній шар епідермісу обробляється складами зі скрабирующими абразивними частинками, ультразвуковими хвилями або повітряними струменями, які також можуть бути додані абразивні частинки.

Що стосується хімічного пілінгу, то дана методика очищення шкіри від відмерлих частинок широко використовувалася ще в Стародавньому Єгипті. Під час проведення такої процедури очищення відбувається в результаті реакцій, що протікають між клітинами шкіри і органічними кислотами. Принцип даної процедури полягає в штучному спалюванні відмерлих частинок епідермісу, на місці яких за допомогою регенераційних процесів виникають нові. В даний час косметологи використовують певний перелік типів діючих кислот, надають руйнівний вплив, до числа яких відносять азелаїнову, саліцилову, койевую і ретиноевую. Чистка обличчя хімічним пілінгом проводиться також під впливом фруктових кислот (молочна, лимонна, яблучна, гліколева, винна).

Під фізичним пілінгом розуміють процес впливу на відмерлі клітини шкіри низьких температур. Як правило, для цього застосовується сухий лід або рідкий азот. Також в рамках даної процедури нерідко вдаються до лазерної шліфовки шкіри. У косметології є офіційна назва даної процедури - кріотерапія. У відгуках про даній процедурі йдеться про те, що її регулярне і правильне проведення сприяє активному виробленню колагену і активізації процесу оновлення клітин.

Пілінг в домашніх умовах

Пілінг або чистка обличчя: що краще? Вибираючи між цими двома процедурами, багато людей віддають перевагу першій, причому планують її проведення в домашніх умовах. Всі рекомендації косметологів зводяться до того, що оптимальна періодичність їх проведення - 2-3 рази в тиждень.

Для здійснення даної процедури необхідно використовувати тільки натуральні склади, дія компонентів яких спрямована на усунення певних проблем шкіри, а також активну регенерацію клітин. Більш того, цінним якістю пілінгів є їх здатність живити клітини шкіри, а також насичувати колагеном. Деякі представники прекрасної статі воліють проводити домашні пілінги після чищення особи. У відгуках про даній процедурі йдеться про те, що після використання правильно підібраного засобу шкіра виглядає більш красиво, свіжо і значно молодше. У деяких коментарях розповідається про те, що після регулярного проведення домашнього скрабування розгладжуються дрібні мімічні зморшки.

Косметологи рекомендують проводити такі процедури в домашніх умовах не раніше, ніж після досягнення 25-річного віку.

Як вибрати процедуру

Що краще зробити: чистку особи або пілінг? Практика показує, що багато людей, що бажають поліпшити стан своєї шкіри, починають задаватися саме цим питанням перед візитом до косметолога. Слід зазначити, що для правильного підбору процедури треба чітко визначитися з хвилюючою проблемою, на вирішення якої планується напрям зусиль.

Так, якщо людина є володарем нормального типу шкіри, без будь-яких видимих серйозних ускладнень, йому варто звернути свою увагу на процедуру ультразвукового чищення особи. Даний процес здійснюється за допомогою апарату зі спеціальною насадкою у формі лопатки.

Люди, що мають проблемну жирну шкіру, на якій присутні різні висипання, а також видимі чорні точки, потребують проведення мануальної терапії ложечкою Уна, а також гелем спеціального призначення. Більш того, в даному випадку показано проведення процедур скрабування і очищення за допомогою фруктових кислот (мигдальний, яблучна тощо). Власникам особливо проблемної шкіри краще всього зробити кислотний сольовий або ретиноевый пілінг, який надає глибоке вплив на епідерміс.

Можна проводити розглянуті процедури власникам сухого типу шкіри? Так, вони також рекомендовані, але в даному випадку бажано проводити цілий комплекс косметичних дій, починаючи із скатками і закінчуючи легким крем-пілінгом, поєднаним з лазерної чищенням.

Нерідко трапляється так, що представниці прекрасної статі прагнуть провести розглянуті процедури в домашніх умовах. Фахівці в області косметології рекомендують відмовитися від такої ідеї, оскільки в процесі обробки шкіри важливі точність дій, а також правильний підбір техніки та косметичних засобів. Однак якщо все ж проведення пілінгу і чищення планується будинку, то в даному випадку треба дуже серйозно поставитися до вибору косметики - вона повинна бути натуральною і містити в собі багатий комплекс вітамінів, а також компонентів, дія яких спрямована не лише на харчування, але і на м'яке відновлення шкіри.

Деякі фахівці навіть зазначають, що на питання про те, що краще: пілінг або чистка обличчя, правдиво може відповісти тільки косметолог, оцінивши стан шкіри пацієнта, також взявши під увагу його вік, певні показники здоров'я. Більше того, перед вчиненням візиту до косметолога бажано попередньо відвідати дерматолога, який зуміє провести правильне визначення типу шкіри, а також вихідних даних щодо здоров'я людини.

Можна поєднувати процедури?

Розібравшись в тому, чим відрізняється пілінг від чищення особи, багато шанувальників салонних процедур нерідко задаються питанням про те, чи можна поєднувати ці два види впливу для того, щоб отримати максимальний ефект? Фахівці в області косметології відзначають, що, незважаючи на різницю у їх впливі на шкіру обличчя, розглянуті процедури можуть чудово поєднуватися і, більш того, доповнювати один одного.

В деяких відгуках про чищення особи та пілінг, залишених фахівцями в області краси шкіри, нерідко йдеться про те, що за допомогою проведення однієї процедури можна значною мірою продовжити ефект від іншої. Такий результат досягається завдяки більш глибокому проникненню пілінгу і більш інтенсивному очищенню пор.

Що необхідно робити спочатку: пілінг або чищення особи? Слід зазначити, що при суміщенні розглянутих дій послідовність не важлива. Так, якщо спочатку зробити процедуру очищення пор, а потім зробити пілінг, то зазначені дії зуміють надовго вирішити певні вікові проблеми, а також вирівняти колір обличчя і значно підвищити еластичність шкіри. Якщо ж поміняти послідовність дій місцями, то можна спостерігати, як попереднє видалення ороговілих частинок шкіри посприяє кращому очищенню пір від сальних відкладень і чорних крапок. Про показання до проведення процедур

Слід зазначити, що проведення даних процедур необхідно далеко не для всіх людей, охочих зробити шкіру свого обличчя ідеальною. Так, чистка - це процес, який треба проводити тільки в тому випадку, якщо шкіра відноситься до категорії пористої і часто піддається прояву жирного блиску. Більш того, відвідувати косметичний салон для проведення професійного чищення потрібно тоді, коли в порах починають утворюватися чорні точки, а також вугри. Знижений рівень тонусу покриву також є показанням до проведення чищення.

Говорячи про показання до проведення пілінгу, треба відзначити те, що ними є, насамперед, нерівності шкіри, а також наявність на її поверхні видимих пошкоджень у вигляді шрамів, лущення епідермісу, розацеа, а також забитих пор. Також показанням до регулярного проведення пілінгу є наявність ластовиння.

Вікові обмеження

Розглядаючи особливості проведення пілінгів і професійного чищення особи, варто відзначити те, що для проведення і однієї, і другої процедури встановлені певні вікові обмеження.

Так, проведення механічного чищення особи допускається для всіх статевозрілих осіб (які досягли 13-річного віку). Якщо розглядати окремо ультразвукову чистку, то дана процедура особливо показана жінкам, які перебувають у віковій групі старше 55 років.

Що стосується пілінгів, то показання до їх застосування безпосередньо залежать від віку клієнтів косметолога. Так, вчинення фруктового пілінгу і легкого скрабування допускається з 16 років. Жінки старше 30 років можуть скористатися послугою гліколевого пілінгу, а феноловий показаний тільки тим, хто відноситься до вікової категорії 40+. Протипоказання

Що краще: пілінг або ультразвукова чистка обличчя? Слід зазначити, що і одна, і друга процедура мають певні протипоказання. Розглянемо їх більш детально.

Фахівці в області дерматології нерідко відзначають те, що механічну і ультразвукову чистку обличчя категорично заборонено проводити при наявності певного ряду захворювань, до числа яких відносяться: гіпертонія, герпес, епілепсія, а також псоріаз. Вагомим протипоказанням є також наявність яких-небудь механічних пошкоджень на поверхні шкіри, а також перебіг запальних процесів на неї. Чищення особи також не рекомендується проводити при індивідуальній непереносимості даної процедури, що нерідко проявляється супутніми подразненнями, а також проявом алергічної реакції в різній формі.

Що стосується протипоказань до проведення пілінгу шкіри, то треба відзначити, що їх перелік більш широкий, ніж у випадку з чищенням особи. Так, крім вищезазначених протипоказань, пілінг не можна проводити при наявності яких-небудь порушень в роботі серцево-судинної системи організму, а також в період вагітності і лактації. Це пов'язано, насамперед, з тим, що у складі препаратів, що використовуються для проведення пілінгу, присутній підвищений вміст фенолу, який при потраплянні в організм людини викликає аритмію. Слід зазначити, що серйозними протипоказаннями до скоєння даного косметичного дії є підвищена температура тіла, а також наявність нервових розладів.

Будь-яка людина повинна розуміти те, що проведення розглянутих в даній статті косметичних процедур сприяє наданню активного хімічного впливу не тільки на обличчя, але і на організм людини. Саме тому обов'язково необхідно користуватися послугами тільки професіоналів у даній сфері, що працюють з використанням сучасного медичного обладнання, а також суворо дотримуються умови стерильності. Автор: Наталія Бардо 28 Листопада 2018Категория: Гламурный Стиль