Які бувають запахи? Класифікація і ноти ароматів


Опубликованно 12.10.2018 01:06

Які бувають запахи? Класифікація і ноти ароматів

Аромат парфумів - це "пісня", що складається з нот. Але гамма являє собою не 7 музичних знаків, а різні варіації ароматів. В описі духів завжди фігурує "піраміда", яка відображає ароматний склад парфумерії. Які бувають запахи? Яке місце вони займають в "піраміді" і як впливають на стійкість запаху? Що таке нота аромату

Незалежно від того, які бувають запахи парфумів, всі вони володіють певною стійкістю. Цю стійкість визначають ефірні масла, що входять до складу парфумів. А нота аромату - це показник летючості ефірних масел, швидкості його випаровування.

Багато звертали увагу, що є духи, які виділяють аромат всього кілька годин, а то і того менше. А бувають такі, аромат яких тримається 2-3 дні.

Така тривалість залежить від того, що ефір - багатокомпонентне речовина, що складається з 120-500 компонентів. Кожний компонент також має власної летючістю. А оскільки концентрація таких речовин в ефірному маслі різна, то і летючість ефіру буває різною.

У сучасній парфумерії вже розроблена ціла "нотна грамота" запахів. В ній розташовані аромати в певній послідовності, так званому звукоряді. Подібно побудови музичних акордів, що будуються і ароматні композиції - дотримуючись певної послідовності та обов'язково складові гармонійне звучання.

Ефірні олії нижній ноти

Які бувають запахи парфумів для чоловіків і для жінок? Стійкі і швидко випаровуються. І якщо вам пощастило стати володарем неймовірно стійкого парфуму (кілька днів), значить, в їх складі містяться ефірні олії нижніх нот.

Їх можна порівняти з басами в оркестрі, функція яких в музичній композиції - утримати її. Розкриваються нижні ноти самими останніми, створюючи той самий ароматний шлейф. А також вони пригальмовують випаровування запахів з швидкою летючістю.

До ефірних масел нижній ноти відносяться: пачулі; фенхель; ладан; гвоздика; ялиця; базилік; рожеве дерево; ялівець; чайне дерево.

Як правило, вони пофарбовані в темний відтінок і мають густу консистенцію. Самі по собі вони мають різкий запах, насичений, деякі навіть нудотний. І якщо олійна крапля цієї ноти потрапить на папір, то вона не випарується і не втратить свого аромату протягом декількох тижнів. Тому в парфумованих засобах (парфумів, туалетної води і т. п.) концентрація ефірних масел нижній ноти невелика - близько 5 %. Але цього цілком достатньо для аромату. Ефірні олії середньої ноти

Те, якими бувають запахи парфумів для жінок і чоловіків, визначають саме ефірні олії середніх нот. Вони - основа духів. На них вибудувана вся ароматична композиція, але проявляються вони лише після перших нот, які швидко випаровуються.

До ефірних масел середньої ноти відносяться: герань; жасмин; роза; неролі; іланг-іланг; лаванда; шавлія.

У складі ароматичних засобів ефірні олії середніх нот складають від 40 до 80 % всього складу. Видобуваються такі речовини з квітів і зелених частин рослин.

Якщо провести експеримент і капнути краплю такого масла на папір, то випарується вона через кілька годин, а деякі через день-два. Але в складі духів вони проявляють стійкість всього в декілька годин.

Крім того, деякі масла середніх нот є потужними афродизіаками, пробуждающими сексуальне бажання у протилежної статі. А ось інші олії, навпаки, володіють заспокійливим ефектом. Ефірні олії верхньої ноти

Такі речовини містять у своєму складі речовини з високим ступенем леткості. Тобто випаруються ефірні олії верхньої ноти дуже швидко. Але саме вони є вступом у ароматичної композиції, саме їх "чує" покупець в першу чергу при виборі духів.

До ефірних масел верхніх нот відносяться: лимон; апельсин; м'ята; меліса; розмарин; евкаліпт; чебрець.

У складі парфумованих засобів перші ноти становлять всього 10-15 % від загального складу.

У парфумах аромат перших нот тримається лише кілька хвилин, саме максимальне - годину. А в експерименті з краплею олії і папером перша випаровується за кілька годин.

Крім парфуми, ефірні олії верхівки "піраміди" застосовуються в аромапроцедурах: інгаляція; ванна; аромалампа. Класифікація ароматів

В різних класифікаційних системах існує 20-30 категорій ароматів. Але брати на віру такий підрозділ не варто, оскільки це думка суб'єктивно. Дійсно, один парфумер може "чути" кілька ароматів, як один, а інший парфумер в одному запах здатний вловити кілька "відтінків".

Але одне можна сказати точно - всі аромати можна класифікувати на декілька категорій, які будуть визначати в них щось спільне, схоже. Так і класифікацій буває кілька.

Далі представимо більш прості і відомі категорії того, які бувають запахи (види). Квіткові

Квітковими ароматами є ті, в яких переважають запахи квітів: одного або цілого букета. Такі аромати можуть бути виключно квітковими, але найчастіше запахи квітів "приправлені" додатковими цитрусовими або деревними нотками. Це ще і найчисленніша категорія ароматів.

Однак, порівнюючи ідентичні духи з аналогічною композицією запахів, все ж не можна не помітити їх відмінність. Вся справа в тому, що один і той же квітковий аромат сприймається різними парфюмерами по-різному. Та й кількість однакових компонентів може відрізнятися в двох видах аналогів.

Додатково квіткові аромати можуть відрізнятися і характеристиками. Парфуми можуть бути: прохолодними; сухими; ліричними; м'якими; яскравими; темпераментними; спокійними; сентиментальними; насиченими; ледь вловимими; сумними і т. д.

А характер духів - це відображення настрою, в якому перебував парфумер під час їх створення.

Приклади основних квіткових нот: роза; ірис; жасмин; півонія; тубероза; конвалія; фіалка.

Східні

Які бувають запахи парфумів? Характеристики - це перше, що відображає їх відмінності. До однієї з таких характеристик відноситься східний стиль. Східні аромати неможливо сплутати ні з чим, вони не губляться в натовпі" запахів, які складають композицію парфуму.

Східні аромати - це: яскравість; чуттєвість; сексуальність; пряність; солодкість; насиченість.

Більшість східних ароматів духів - потужні афродизіаки, які посилюють свою привабливість при зіткненні з шкірою.

Але східні запахи парфумів для дівчат бувають запахами, суміщеними з квітковими і фужерными нотами.

Запахи сходу - це: екзотична амбра; пачулі; сандал; ладанник; ваніль.

Аромати сходу в парфумах - це їх шлейф, який залишає манливе післясмак від парфуму. І завжди такі запахи відрізняються підвищеною стійкістю (від декількох годин до декількох днів).

Цитрусові

Цедра цитрусових (бергамота, лимона і мандарина) - джерело отримання ефірних ароматів. А доповнює все це фруктове творіння екстракт квітки гіркого апельсина. Цитрусові аромати поєднуються з квітковими і деревними, але нерідко доповнюють східні аромати.

Проте любителі духів на основі цитрусового запаху повинні розуміти, що набувають засіб з низьким показником стійкості (всього 3-5 годин). Але такі парфуми гарні в літній період, коли так хочеться побільше свіжості.

Основними цитрусовими ароматами є: лимон; бергамот; грейпфрут; апельсин; мандарин; лайм.

У чистому вигляді аромат цитрусових духів виглядає дешево. Але в композиції з декількох різних запахів додають аромату особливу пікантність.

Фруктові

Духи з явною ноткою солодких фруктів збудовані на ягідній основі. Стійкість таких засобів середня - від 4 до 8 годин, що більше, ніж цитрусові та квіткові аромати.

Фруктові запахи підходять для молодих дівчат з чутливою романтичною натурою. При створенні парфумерії за основу беруться екстракти: малини; журавлини; дині; кавуна; зеленого яблука; ананаса; екзотичних квітів з легкими нагадуваннями ванілі, терпкою кориці і бобів.

Найчастіше духи з переважаючим фруктовим запахом використовуються в денний час, переважно в літній період.

Фужерні

Друге найменування фужерний аромат - папоротеві. Якщо ви володар такого аромату, то знайте, що в його основі закладено екстракти дубового моху. Але це не єдине джерело фужерні аромату. Фужерні запахи - це: лаванди; кумарин; герань; запахи ранкової роси; свіжоскошеної трави; ранкового лісу і т. п.

Папоротеві запахи - запахи парфумів для хлопців. Бувають і жіночі варіанти, але більшість такої парфумерії - унісекс. Це терпкі, освіжаючі, зухвалі аромати, відмінно підкреслюють молодість його володаря. Але і для людей старшого віку вони не протипоказані, тільки в поєднанні зі східними нотками. А для молодості більш переважно поєднання з фруктовими або квітковими ароматами.

Шипрові

Цікаве назву "шипрові" зобов'язане грецького острова Крит, а точніше різновиди дубового моху, який там росте. Його запах сам по собі брутальний, але в поєднанні з ароматами солодких фруктів, цитрусових, східних спецій і квітів він дає більш м'який, деревний запах.

Вважаються шипрові парфуми універсальними, але все ж їх більше віддають перевагу чоловіки. Особливо хороша чоловіча парфумерія в поєднанні з тютюновими відтінками, замші або шкіри. А ось любителькам шипра підійдуть додатково нотки жасмину, конвалії, троянди, а також парфуми з відтінками бергамота і пачулі.

Духи шипрового характеру однаково підходять для вечірнього або урочистого виходу. Їх аромат багатий, надає своєму власникові статусність, аристократичність.

Перші шипрові парфуми складалися з дубового моху, пачулі, бергамота і ладанної камеді. Цей запах віддає одночасно солодкістю, гіркотою і свіжістю. Після цього один або кілька таких ароматів присутні у всій створеній шипровой парфумерії.

Шипрові аромати володіють середньою стійкістю, яка посилюється при зіткненні з шкірою і волоссям, слабшає на одязі. Автор: Валерія Бо 24 Вересня, 2018Категория: Гламурный Стиль