Лікарі розповіли, чим можна заразитися в басейні


Опубликованно 22.09.2018 00:21

Лікарі розповіли, чим можна заразитися в басейні

Новини шоу бізнесу: Похід в басейн може закінчитися неприємностями зі здоров'ям.

Басейн – один з найпопулярніших видів активних розваг, прекрасна альтернатива річному пляжу в непогожий осінній або холодний зимовий день.

Але чи можна вважати його нешкідливим для здоров'я?

Деякі вважають, що басейн з хлорованою водою – безпечне, стерильний місце, говорить викладач Медичної школи Нью-Йоркського університету Росини Раджапакса. Але насправді він далеко не безпечний. Згідно з даними звітів установ охорони здоров'я, в останні роки істотно зросла кількість випадків захворювань, причиною яких стало відвідування джакузі або басейну.

Як відомо, в басейн припускаються тільки при наявності довідки про стан здоров'я. Але жодних гарантій ці довідки не дають. Багато звертаються за ними не в державні поліклініки, а в приватні медичні центри, де за певну плату вам за п'ять хвилин випишуть все що завгодно, без жодного огляду і тим більше аналізів. Ви можете вважати себе здоровою і не звертати уваги на симптоми інфекційного захворювання, який оселився у вашому організмі.

Воду в басейні регулярно спускають і хлорують, басейн миють. Але, якщо це громадський басейн, туди регулярно приходять різні люди. В природному водоймищі є можливість триматися від них подалі, поплавати в поодинці... Але площа басейну, як правило, обмежена і поділена на доріжки. Оскільки купаємося ми без верхнього одягу, всіляким інфекціям, на перший погляд, легко дістатися до нашого тіла.

Отже, які небезпеки нас чекають в басейні, на думку доктора Раджапакса?

Діарея

Однією з головних причин її виникнення є паразит, названий криптоспоридией. Він викликає розлад шлунка, біль у животі та нудоту. Симптоми можуть проявлятися протягом двох тижнів.

Як криптоспоридия виявляється в басейні? Для цього у воду повинно потрапити хоча б незначна кількість екскрементів зараженої людини. Паразит стійкий до хлору і здатний до активності протягом тривалого періоду.

Пам'ятайте, що криптоспоридия може потрапити всередину, якщо ви випадково глотнете забрудненої води або доторкнутися руками до рота. Не торкайтеся вашого обличчя, поки не вийдете з басейну і не приймете душ з милом і гарячою водою!

Кон'юнктивіт

Після відвідування басейну ви можете виявити, що ваші очі почервоніли, запалилися і гниють. Це може бути алергічною реакцією на хлор. Але може бути і результатом інфекції. Джерелом її можуть стати інші відвідувачі, які не прийняли душ перш ніж плавати, або мочаться в басейні (таке зустрічається не так вже рідко). Дратувати ваші очі можуть і хімічні речовини (наприклад, косметика), які залишилися на шкірі людей.

Щоб убезпечити себе, входьте у воду басейну тільки в захисних окулярах.

Висип джакузі

Ця сверблячі червона висипка на місцях, не прикритих купальником, носить інфекційний характер. Зазвичай ми підхоплюємо її в джакузі, де вода дуже тепла і створюється сприятливе середовище для мікробів. Варто потрапити на тіло забрудненій воді, і...

Краще відкласти похід у джакузі до кінця сеансу в басейні. Також не забувайте прати ваш купальний костюм перед кожним відвідуванням басейну.Категория: Здоровье