Медики розповіли, які страхи є нормальними для дітей


Опубликованно 21.09.2018 00:40

Медики розповіли, які страхи є нормальними для дітей

Новини шоу бізнесу: Дитячі страхи – неминуче явище, їх інстинкт уберігає їх від небезпек.

Фантазії про павуків, чудовиськ і зомбі просто змушують їх бути обережними. Тому страхи в дитинстві не просто норма, а необхідність. На кожному етапі дорослішання у дітей різні теми для страхів.

Які страхи є нормальними для немовлят та малюків: гучні звуки і раптові руху; великі об'єкти, які наближаються (машини, потяги і інший транспорт; незнайомці (дитина ховається за мамою, коли в будинок приходять гості); страх втратити маму і тата (варто батькам за двері, як у малюка починається паніка); перестановка меблів у будинку.

Які страхи є нормальними в дошкільному віці: темрява; шум вночі; маски і клоуни; монстри і привиди, персонажі з ютуба (зомбі, гобліни, чорти); тварини (собаки, павуки, змії, комахи); смерть мами чи тата (діти багато фантазують на цю тему і придумують ритуали захисту).

Які страхи є нормальними в шкільному віці: гроза, шторм, катастрофи; бути самому в хаті; страшні новини, фільми, передачі; травми, хвороби, лікарі, стрільба або смерть; страх помилитися, спізнитися і бути відкинутим.

Якщо у дитини страх за віком – все в порядку. А ось якщо страх на довго затримується у дитини і заважає йому жити, спілкуватися, вчитися – варто звернутися за консультацією до дитячого психолога.Категория: Здоровье