В Україну прийшла небезпечна інфекція, є перший летальний випадок


Опубликованно 20.09.2018 03:01

В Україну прийшла небезпечна інфекція, є перший летальний випадок

Новини шоу бізнесу: Україні загрожує атака лістеріозу - небезпечної інфекції, яка викликає безліч серйозних захворювань.

В Україні зафіксований другий випадок захворювання небезпечною інфекцією лістеріоз – помер чоловік.

Про це повідомили в прес-центрі Центру громадського здоров'я

Станом на серпень 2018 року в Україні зафіксовано 2 випадки захворювання лістеріозом. Перший був зафіксований на Львівщині – захворіла жінка 1999 року народження ангінозний-септичною формою лістеріозу, після лікування в стаціонарі вона одужала.

"Другий випадок – на жаль, летальний, чоловік 1949 року народження в Києві помер у липні 2018 року від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку", – додали в Моз.

У відомстві додали, що кількість хворих може збільшитися, оскільки інкубаційний період хвороби становить 70 днів. В Україну бактерія потрапила в замороженої кукурудзи з Угорщини. Зараз її активно вилучають з продажу. Життя стане коротше: Моз назвав головного "вбивцю" здоров'я

За даними Європейського агентства з безпеки харчових продуктів, у країнах Європи захворіли 47 осіб, з них померло 10 людей.

Що таке лістеріоз?

Це інфекційна хвороба тварин і людини. Хвороба вражає центральну нервову систему, має септичні прояви або протікає в формі безсимптомного носійства. На шкірі з'являються дрібні висипання на слизовій рота, глотки, стравоходу часто бувають висипання у вигляді невеликих сірувато-білих гранул. Також з'являються лихоманка, розлади дихання, напади ціанозу, тахікардія. В легенях – явища пневмонії. Збільшені печінка, селезінка. Загальний стан нагадує сепсис. При ураженні нервової системи клініка нагадує картину гнійного менінгіту. Хворих лістеріозом (особливо вагітних) госпіталізують і призначають антибактеріальну терапію.Категория: Здоровье