Фруктові соки на голодний шлунок приносять великої шкоди організму


Опубликованно 14.09.2018 00:36

Фруктові соки на голодний шлунок приносять великої шкоди організму

Новини шоу бізнесу: Американські дієтологи виявили небезпеку вживання натщесерце фруктових соків.

Вчені експериментально довели, подібні звички харчування порушують мікрофлору кишечника.

У дослідженні були задіяні лабораторні миші, яких натщесерце поїли нектарами і соками. Виявилося, що в подібних умовах тонкий кишечник гризуна не міг розщепити фруктовий цукор, і той прямо потрапляв в товсту кишку, завдаючи істотної шкоди корисним бактеріям, які виявлялися не в змозі впоратися з вуглеводами. В експерименті вчені застосовували як пакетовані соки, так і фреші.

Дослідники підкреслили, до 90 % фруктози засвоюється виключно в тонкому кишечнику. Вони закликали громадян вживати соки потроху і через 40-60 хвилин після їжі, щоб травна система не перевантажувалася", а мікрофлора кишечника не страждала.

Що стосується свіжих фруктів натщесерце, в цьому питанні погляди дієтологів різняться. Більшість вчених схиляється до думки, що їх краще вживати на порожній шлунок або через 1-1,5 години після основного прийому їжі. Фрукти в шлунку або тонкому кишечнику не перетравлюються, але безпосередньо проходять в товстий кишечник, здатна розщепити і засвоїти плодовий цукор. Якщо таку їжу з'їсти негайно після продуктів, багатих крохмалем або білками, вона не зможе відразу попрямувати в кишечник і залишиться в шлунку, де піддасться ферментації.

Найбільш корисними натуральними соками вважаються апельсиновий, грейпфрутовий, виноградний, вишневий, грушевий, яблучний, гранатовий, чорно - і червоно-порічковий, ананасовий, персиковий, абрикосовий, сік лайма.Категория: Здоровье