Супрун дала цінну пораду любителям кави


Опубликованно 12.06.2018 09:25

Супрун дала цінну пораду любителям кави

Новини шоу бізнесу: В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як поліпшити ефект від кави.

Європейське відомство з безпеки харчових продуктів в 2015 році офіційно рекомендував споживати не більше 400 мг кофеїну в день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в еспрессо - 77 мг.

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала в Facebook.

"Коли потрібен заряд бадьорості та енергії, кава перше, що приходить на розум. Звичайно, для отримання позитивних ефектів від цього напою, варто стежити за кількістю і часом споживання", - підкреслює Супрун.

Вчені відзначають, що додавання до кави великої кількості вершків і цукру збільшує калорійність і жирність напою, що зменшує його користь в рази.

Втім, універсального ради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну - хто його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось- дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривогу із-за споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а завзяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну.

Не варто пити каву взагалі, або не перебільшувати дозу більше 1-2 чашки в день, якщо після нього відчутно частішає серцебиття, потіють долоні, виникає біль у шлунку або печінки, погіршується сон і виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися у будь-якого в разі надмірного споживання кави.

Вагітним жінкам, літнім людям, людям з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту і порушеннями сну, в стані сильного стресу слід також обмежити вживання кави.

Якщо ви припинили пити каву, можете відчувати головний біль, втому і стати дратівливими. Так відбувається тому, що мозок занадто звик до кави, і став більш схильним до гальмування, ніж порушення.

Кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження по мірі того, як ми втомлюємося.

Неприємні постэффекти зникають через певний час після відмови від кави.

"Якщо потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити каву і відразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів у мозку, і кава буде простіше вас підбадьорити, не заподіявши шкоди", - радить Супрун.Категория: Здоровье