Психологи пояснили, чому після сексу виникає депресія


Опубликованно 15.05.2018 12:25

Психологи пояснили, чому після сексу виникає депресія

Новини шоу бізнесу: Відчуття смутку і пригніченості після сексу – тепер не рідкість. Це явище має медичний термін – посткоитальная депресія.

Посткоитальная депресія – це відчуття слізливості, смутку, меланхолії, тривоги, відстороненості або агресивності після сексу.

Зі слів секс-терапевта Денізи Ноулз, такий стан не завжди пов'язане з психологічною травмою або поганими відносинами між партнерами.

Відчуття смутку після сексу може бути результатом стрибка гормонів в організмі – ендорфіну, окситоцину та інших.

Завдяки оргазму рівень гормонів щастя різко підвищується, але потім він починає падати. Це відбувається після припинення інтимної близькості, яка асоціюється з задоволенням. Звідси і виникає смуток, – пояснила секс-терапевт.

Фахівець додала, що до посткоїтальної депресії особливо схильні жінки і деякі чоловіки. З даних останніх досліджень з'ясувалося, що 46% жінок хоча б раз у житті після сексу відчували симптоми посткоїтальної депресії. І це ніяк не було пов'язано зі ступенем близькості у відносинах.

Деніза Ноулз зазначила, що незважаючи на те, що пригніченість після сексу може бути викликана природним явищем, деякі випадки вимагають консультації у психотерапевта або сексолога.

Зокрема, в тому випадку, коли ви відчуваєте цю депресію регулярно. Адже посткоитальная депресія може бути результатом сексуального насильства в минулому. Також смуток після сексу може бути сигналом про негаразди у стосунках.Категория: Здоровье