Практична психологія: як за 8 хвилин підбадьорити втомлений від негативу мозок


Опубликованно 14.04.2018 02:15

Практична психологія: як за 8 хвилин підбадьорити втомлений від негативу мозок

Новини шоу бізнесу: Кожній людині важливо вміти розслаблятися, навчитися очищати свій розум від негативу для збереження свого здоров'я.

Негативні думки і негативні емоції володіють такою властивістю, як нав'язливість. Людина починає переживати з будь-якого, навіть самому незначному приводу, в усьому бачить жах, постійно відчуває внутрішнє напруження. При такому невиправданому стані тривоги говорять про підвищеної тривожності. Виникає питання, як розірвати це порочне коло негативних думок, прогнати почуття постійної тривоги. Ось що пропонують психологи.

Як виплеснути негатив з мозку.

Згідно з даними недавнього дослідження, виконаного психологом Hans Schroder, запис своїх думок і почуттів з використанням методики «експресивне лист» розвантажить ваш мозок і значно підвищить ефективність його роботи. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Psychophysiology. П'ять причин, чому з ранку ви погано виглядаєте

Під час такого експресивного письма ви вільно висловити свої найпотаємніші думки і почуття, не побоюючись того, що вони можуть бути ким-то прочитані.

Hans Schroder і його колеги-співавтори дослідження з Університету штату Мічиган встановили, що експресивне лист протягом 8 хвилин допомагає людям з діагнозом «хронічна тривожність» значно краще виконувати комп'ютерний тест в умовах стресу завдяки зменшенню впливу негативних факторів, які і були причиною помилок. Психологи розповіли, як формується темперамент в дитячому віці

Hans Schroder пояснює це тим, що експресивне лист розвантажує короткочасну пам'ять. Отже, послаблюється відволікаючий вплив тривоги на пізнавальні процеси, що відбивається на зменшенні кількості помилок внаслідок дії негативних чинників. Розповімо про це дослідження більш докладно.

Один експеримент в коледжі.

Перед початком експерименту студентів коледжу, у яких була виявлена хронічна тривожність, розділили на дві групи. Одна половина студентів (перша група) протягом 8 хвилин виконували завдання за методикою «експресивне лист». Друга половина (друга група) студентів у хронологічному порядку записувала те, що вони робили за день до експерименту. В Україні можуть ввести психіатричний огляд для отримання прав

Потім кожен випробуваний виконував тест. При цьому активність головного мозку реєстрували за допомогою електроенцефалографії. Вимірювалися такі характеристика як швидкість протікання пізнавальних процесів і точність.

Студенти першої групи показали кращі результати по тесту, а їх електроенцефалограми показали, що при цьому ними було витрачено менше розумових зусиль. Hans Schroder зауважує з цього приводу, що тривога забирає велику кількість розумової енергії. Люди, які змушені долати свої тривогу, постійно знаходяться в умовах багатозадачності – вони виконують одне завдання і одночасно намагаються відстежувати і пригнічувати свою тривогу. Канадські психологи визначили "найсексуальніший" тип людини

Дослідження показали, що якщо ви звільняєте від негативу свій мозок за допомогою методики «експресивне лист», ці розумові ресурси направляються для виконання завдання, а ваші результати помітно поліпшуються. Дослідники з Мічиганського університету дійшли висновку, що методика «експресивне лист» показує багатообіцяючі результати в ослабленні шкідливого впливу хронічної тривожності на когнітивні функції. Також вони мають намір продовжувати дослідження з метою виявлення нових можливостей даної методики. Жінка схудла на 70 кг, використовуючи три простих правила (Фото)

Не так давно, у травні 2017 року було опубліковано дослідження, виконане в Університеті Арізони, згідно з яким 20-хвилинне експресивне лист протягом 3 днів поліпшило варіабельність частоти серцевих скорочень. Це вказує на фізіологічну реакцію розслаблення людей, які пережили стрес, тобто їх організм, повертається в нормальне дострессовое стан.

Практичне значення запропонованої методики безсумнівно. З її допомогою можна нормалізувати психоемоційний стан людини. Описана методика – відмінний спосіб справлятися з різними стресами і тривожністю, поліпшити своє самопочуття, а значить і зміцнити своє здоров'я.

 Категория: Здоровье