Медреформа: як сімейні лікарі, педіатри та терапевти будуть працювати


Опубликованно 13.03.2018 01:25

Медреформа: як сімейні лікарі, педіатри та терапевти будуть працювати

Новини шоу бізнесу: У Моз розповіли, як повинні працювати сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Міністерство охорони здоров'я україни винесло на громадське обговорення проект наказу "Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги".

Це те, з чим ми найчастіше стикатися як пацієнти.

Хто може надавати першу медичну допомогу, так звану "первинку"

Першу медичну допомогу надають будь-які установи охорони здоров'я, в тому числі комунальні некомерційні підприємства та Фопи, які мають ліцензію на медичну практику.

Скільки пацієнтів може мати 1 лікар, який надає першу медичну допомогу:

1 сімейний лікар - 1800 осіб;

1 лікар-терапевт - 2000 пацієнтів;

1 лікар-педіатр - 900 осіб.

З чим саме можна звертатися до лікаря, який буде закріплений за вами

Він повинен спостерігати за вашим станом здоров'я, проводити діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.

Лікар "первинки" повинен супроводжувати пацієнтів з хронічними захворюваннями і станами, включаючи комплекс діагностичних та лікувальних втручань, передбачених галузевими стандартами. В Україні скасували заборону на болгарську вакцину проти туберкульозу Якщо у вас невідкладний стан - гострий розлад фізичного або психічного здоров'я - лікар повинен допомогти, якщо не вимагається екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, і направити вас до такої допомоги, якщо він сам не може впоратися.Категория: Здоровье