Кому загрожує дефіцит вітаміну В1


Опубликованно 12.03.2018 03:15

Кому загрожує дефіцит вітаміну В1

Новини шоу бізнесу: Медики пояснили, від чого в організмі може розвинутися дефіцит вітаміну В?.

Нестача вітаміну В? або тіаміну, як його називають медики, в першу чергу негативно відбивається на нервовій системі. Лікарі називають цей вітамін життєво необхідним для ЦНС і мозку, тому допускати його дефіциту вкрай не рекомендується.

Найбільша кількість вітаміну В? міститься в: насіння соняшника, кунжуті, червоній ікрі, пісної свинини, арахісі, кеш'ю, фундук, волоські і кедрових горіхах, гречаної каші, пшоні, цільнозерновий борошна і хлібобулочних виробах з неї, яловичій печінці, рибі і кальмарах.

До симптомів нестачі тіаміну відносять швидку стомлюваність, слабкість, сонливість, задишку, поганий настрій або, навпаки, часто мінливий гнів на милість, а також погіршення працездатності мозку і, як наслідок, зниження когнітивних здібностей.

Кому загрожує дефіцит вітаміну В??

- тим, хто неправильно харчується;

- любителям дієт;

- діабетикам, тому як їх організму потрібно більше вітаміну В?, ніж здоровій людині;

- алкоголікам і ласунам, тому що при частому вживанні алкоголю і солодощів потреба у вітаміні В? зростає, а дані продукти мають властивість руйнувати тіамін і не дозволяти йому всмоктуватися в кров у необхідній кількості;

- кавоманам, адже кава містить таніни, що сприяють зменшенню всмоктування вітаміну В?;

- жінкам під час вагітності, особливо, якщо вони страждають від щоденних нападів токсикозу;

- при гемодіалізі;

- тим, у кого видалений шлунок або частину кишечника.

До речі, вітамін В? є водорозчинним, тому навіть якщо ви вживаєте його в кількості більше норми, то він не зашкодить вашому здоров'ю, так як надлишок виведеться з сечею.Категория: Здоровье