Смертельно небезпечні хвороби, які легко переплутати з застудою


Опубликованно 14.02.2018 01:05

Смертельно небезпечні хвороби, які легко переплутати з застудою

Новини шоу бізнесу: Часто ці симптоми відносять до простудних захворювань, не надаючи їм особливого значення.

Висока температура? Біль у горлі? Мігрень? Слабкість? Схоже на застуду, чи не так?..

Ці симптоми характерні і для застуди, і для інших захворювань, часто смертельно небезпечних, якщо не звернути на них уваги вчасно.

Менінгіт

Менінгіт – це запалення м'яких оболонок навколо головного і спинного мозку, викликане вірусами або бактеріями. При відсутності своєчасного лікування менінгіт може призвести до пошкодження мозку, втрату слуху або нездатності до навчання. Рання діагностика і лікування мають вирішальне значення для запобігання незворотних ушкоджень головного мозку.

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, наприклад, при поцілунках, чханні або кашлі. У разі відсутності своєчасного лікування смертність від захворювання досягає 50%, а при своєчасно наданої допомоги – не більше 5%.

ВІЛ (ранні стадії)

На ранніх стадіях ВІЛ може проявлятися симптомами, схожими на застуду чи грип. Висока температура, набухання лімфовузлів, втому і млявість, сухий кашель – всі ці симптоми можуть свідчити про наявність вірусу в організмі.

Симптоми можуть тривати протягом довгого часу: від шести до дванадцяти тижнів, а проявитися через 10 і більше років після зараження. Саме тому потрібно проходити обстеження на ВІЛ не рідше одного-двох разів на рік.

Коклюш

Коклюш – бактеріальне захворювання, що характеризується спазмами і нападами неконтрольованого кашлю.

Перші симптоми кашлюку схожі на звичайну простуду, і саме в цей період захворювання максимально ефективно піддається лікуванню. Наступна стадія, як правило, починається через тиждень після зараження, саме вона характеризується нападами кашлю.

Коклюш – смертельно небезпечне захворювання, особливо для маленьких дітей у віці до 6 місяців.

Туберкульоз

Туберкульоз, як і раніше залишається одним з найпоширеніших смертельно небезпечних захворювань у світі. Першими симптомами туберкульозу є повішення температури, загальне нездужання, головний біль. Температура при туберкульозі найчастіше не піднімається високо (37-37,5°С) і підвищується до вечора. Біль в грудній клітці і кашель не завжди супроводжують початок захворювання, однак при подальшому розвитку хвороби ці симптоми починають проявлятися.

Гепатит А

Існує три форми гепатиту: А, В і С. Гепатит А – найбільш поширена форма захворювання. Випадки летального результату від гепатиту А вкрай рідкісні, проте вірус може спричинити за собою неприємні наслідки для здоров'я. Для повного відновлення функцій печінки може знадобитися від 6 місяців.

Захворювання починається з нездужання, підвищення температури, зниження апетиту і нудоти. З часом може з'явитися тяжкість або біль у правому підребер'ї, нудота і блювота.

На що звернути увагу?

Обов'язково зверніть увагу на те, як протікає захворювання. Можливо ви не можете одужати занадто довго? Застуда, як правило, повністю проходить протягом тижня.

Або занадто часто хворієте? В середньому діти хворіють простудними захворюваннями близько 8 раз на рік, а дорослі – близько 3.

Варто також уважно поставитися до застуді в нетипове час року, наприклад, влітку.

І нарешті, обов'язково стежте за симптомами. Якщо температура важко збивається, якщо вона супроводжується висипом або будь-якими іншими нетиповими для симптомами застуди, зверніться до лікаря.Категория: Здоровье