Японські вчені створили самовідновлюватися скло


Опубликованно 13.02.2018 00:20

Японські вчені створили самовідновлюватися скло

Самим уразливим місцем сучасних смартфонів є дисплей — будь-яке падіння на тверду поверхню може закінчитися розбитим склом. Покриття з підвищеною стійкістю до ударів (як ShatterShield у Motorola) теж не позбавлені недоліків і зазвичай погано захищені від подряпин. Рішенням проблеми може стати самовідновлюються поверхні, тим більше, що вченим з Токійського університету вдалося отримати такий матеріал.

Самим уразливим місцем сучасних смартфонів є дисплей — будь-яке падіння на тверду поверхню може закінчитися розбитим склом. Покриття з підвищеною стійкістю до ударів (як ShatterShield у Motorola) теж не позбавлені недоліків і зазвичай погано захищені від подряпин. Рішенням проблеми може стати самовідновлюються поверхні, тим більше, що вченим з Токійського університету вдалося отримати такий матеріал. Як це працює?

Здатність «загоювати» пошкодження була відкрита зовсім випадково. Команда працювала над новими клейкими речовинами, і Аспірант Юу Янагісава відзначив, що складені разом пластинки з схожого на гуму полімеру — политиомочевины — з'єднуються один з одним під тиском. Вже через 30 секунд вони стають одним цілим, а через кілька годин матеріал повністю відновлює свої властивості.

Що найголовніше, регенерація відбувається при кімнатній температурі. Зазвичай подібні з'єднання потрібно спочатку нагріти до плавлення. За словами аспіранта, він сам не повірив отриманими результатами і кілька разів повторив експеримент для підтвердження. Що далі?

Автори розробки поки не замислювалися про практичне застосування технології, натомість їхні колеги з Каліфорнійського університету в Ріверсайді обіцяють перші пристрої з самовосстанавливающимся покриттям протягом найближчих трьох років. LG G Flex таке навіть не снилося.  

Джерело: The Guardian Для тих, хто хоче знати більше: Заміна заднього скла в iPhone 8 стоїть, як китайський флагман Стійкий LG G6 і машина Руба Голдберга Дійсно екран Motorola Droid 2 Turbo можна розбити?Категория: Мобильные Технологии