Хеллоуїн-2017: історія свята і популярні традиції


Опубликованно 14.01.2018 00:16

Хеллоуїн-2017: історія свята і популярні традиції

Новини шоу бізнесу: В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскравих традицій.

Хеллоуїн в 2017-му будуть святкувати, традиційно, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Хеллоуїн походить від давнього кельтського свята жнив і днів мертвих. Традиція виникла більше 2000 років тому. Стародавні кельти, що жили на території сучасної Великобританії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (в кінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Хеллоуїна є чорний, символізує смерть і темряву ночі, і оранжевий – символ збору врожаю в цьому році.

Історія Хеллоуїна

Після прийняття християнства в IX столітті 1 листопада почали відзначати День всіх святих. Дата збіглася з язичницьким Самайном. В англійській мові цей день називається "All Hallow's Eve" і якщо скоротити, значить Halloween.

У США Хеллоуїн привезли емігранти з Великобританії в кінці ХХ століття. Сьогодні массов у світі цей день відзначають у Великобританії, Ірландії, США та Канаді. У Сполучених Штатах не будучи державним святом, Хеллоуїн поступається хіба що Різдву за популярністю.

Традиції Хеллоуїна

Хеллоуїн має численні цікаві традиції, які передаються з року в рік. Діти переодягаються в страшні костюми та ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі. Всім добре відома знаменита фраза з американських фільмів: "Цукерки або смерть!".

Сьогодні традиції переодягання у страшні костюми взяли і дорослі. Страшний макиаж, костюм привида чи якогось чудовиська, а ще краще, щоб на одязі було побільше "крові", моторошний тембр голосу – і ви готові до вечірки на Хеловін! До речі, свято стало в Україні настільки популярним, що вечірки на Хеловін влаштовує чи не кожен ресторан у Києві та інших великих містах.

На Хеллоуїн також прикрашають будинки гарбузами, штучної павутиною та іншими тематичними декораціями. В такий страшно атмосфері розповідають страшні історії і дивляться фільми жахів.

Особливою традицією є вирізання ліхтаря з гарбуза на Хеллоуїн. За легендою, ірландський коваль на ім'я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу. Це убезпечувало коваля від потрапляння після смерті в пекло, проте, і в рай він не потрапив і був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. Свій шлях Джек висвітлював шматочком вугілля, який ховав від негоди всередині порожній гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається – Jack-o-Lantern, що означає "ліхтар Джека".Категория: Здоровье