В Україні немає вакцини від штамів грипу, які будуть циркулювати


Опубликованно 06.12.2017 10:00

В Україні немає вакцини від штамів грипу, які будуть циркулювати

Новини шоу бізнесу:Ідеально вакцинуватися за кілька місяців до початку підйому епідемічного сезону, зараз захворюваності немає ні в Україні, ні в Європі.

В Україні поки немає зареєстрованої вакцини від штамів грипу, які будуть циркулювати в епідемічному сезоні 2017-2018 рр ..

Про це повідомила завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, заслужений лікар України, професор Ольга Голубовська.

"Ідеально вакцинуватися за кілька місяців до початку підйому епідемічного сезону. Зараз його (підйому захворюваності) немає ні в Україні, ні в Європі. Поки низькі рівні захворювання. Але грип може з'явитися в будь-який час і абсолютно непередбачувано. У 2015 році смертельні випадки були вже в листопаді, коли в одній сім'ї від грипу загинули мати і дочка", - зазначила Голубовська.

Вона акцентувала, що поки неможливо спрогнозувати піки захворюваності грипом в Україні. "Ми можемо прогнозувати, коли почнеться епідемія, за її динаміці. А зараз абсолютно не можемо сказати. Зазвичай з листопада по березень, а коли буде пік цього, поки ніхто не може сказати. Треба розуміти, вакцина не запобігає розвитку захворювання, але запобігає від важких форм грипу. При грипі найголовніша задача для хворого – вижити. Тому потрібно вакцинуватися", - підкреслила Голубовська. Вона зазначила, що в перший же день лихоманки хворий повинен звернутися до лікаря. "Це відповідальність хворого.

Величезна проблема – самолікування. Хворі починають приймати ті препарати, які при штам Н1N1 взагалі протипоказані, зокрема аспірин.

Його просто не можна приймати при цьому грипі. Були випадки, коли людина звертається на 10-й день хвороби, коли грип вже викликає незворотні процеси в легенях", - сказала Голубовська. До повідомлялося, раніше Голубовська спрогнозувала, що в епідемічному сезоні 2017-2018 роках хворих на грип в Україні буде більше, ніж у минулому році. За даними ВООЗ, в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні будуть циркулювати штами вірусу грипу А/Michigan/45/2015, подібний A(H1N1), A/Hong Kong/4801/2014(H3N2), B/Brisbane/60/2008.

Прогнози щодо циркуляції штамів вірусу грипу ґрунтуються на аналізі минулорічної циркуляції. Після отримання рекомендацій виробники вакцин можуть починати їх виготовлення. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Вакцинуватися від грипу лікарі рекомендують, починаючи з вересня, проте можна робити щеплення протягом усього сезону.Категория: Здоровье